Syksyn viimeinen ensitietoilta tekonivelleikkauksista torstaina 16.11. klo 17-19, ilmoittaudu mukaan 13.11. mennessä

Onko tekonivelleikkaus sinulle ajankohtainen aihe? Yhdistys järjestää maksuttomia ensitietoiltoja, jotka on tarkoitettu leikkaukseen meneville, sitä harkitseville ja heidän läheisilleen. Syksyn viimeinen ensitietoilta järjestetään torstaina 16.11. klo 17-19. Ilmoittaudu mukaan 13.11. mennessä sähköpostilla toimisto@nivelposti.fi tai puhelimitse 040 351 3833.

Ensitietoillat ovat avoimia kaikille, eivätkä edellytä yhdistyksen jäsenyyttä. Ilta järjestetään yhdistyksen toimitilassa (Lonttistentie 9 B 15, sisäänkäynti Helsinginkadun puolelta.) Osallistua voi myös etäyhteydellä.

Illan aikana käsiteltäviä asioita:

  • tekonivelleikkaus
  • leikkaukseen valmistautuminen
  • toipuminen
  • elämä tekonivelen kanssa

Tervetuloa!