Nivelverkko luento sosiaaliturvasta ke 3.3.

Ke 3.3. klo 17.30  Sosiaaliturva apuna arjessa – miten löytää perille palveluviidakossa? Luennoitsijana työkykykoordinaattori, sh, TtM Riitta Henriksson. Luento järjestetään Apuri-hankkeen päätöswebinaarin muodossa, yhteistyössä Lounatuulet Yhteisötalon kanssa. Tilaisuus lähetetään reaaliajassa Lounatuulet Yhteisötalon verkkosivustolla (ei ilmoittautumista): https://www.lounatuulet.fi/pihlaja-live/. Paikan päälle Lounatuuliin (Läntinen Pitkäkatu 33) voi tulla 7 henkilöä. Voimme myös järjestää katselumahdollisuuden yhdistyksen tiloissa. Lisäksi luento taltioitaan Nivelverkko-sivustolle. Jos haluat kuunnella luentoa paikan päällä Lounatuulet Yhteisötalossa tai yhdistyksen tiloissa Lonttisissa, ilmoittaudu viimeistään 2.3.: tiedotus@nivelposti.fi tai puh. 050 575 0613. Halutessasi voit lähettää luentoa varten sosiaaliturvaan liittyviä kysymyksiä edellä mainittuun sähköpostiosoitteeseen tai puhelinnumeroon.