Turun Seudun Nivelyhdistys tiedottaa muutoksista toiminnassaan 3.12. alkaen

TIEDOTE: Uusien koronasuositusten vaikutus Turun Seudun Nivelyhdistyksen toimintaan joulukuussa

Yhdistys seuraa virallisia tiedotteita ja haluaa varotoimin estää osaltaan koronaviruksen leviämistä ja suojata riskiryhmään kuuluvia. Tämän hetken ohjeistuksen mukaan toimintoja tulee sulkea ja rajata 23.12. asti epidemiatilanteen heikkenemisen vuoksi.

Tiedote lähetetään yhdistyksen jäsenille sähköpostilla ja julkaistaan yhdistyksen Facebook- ja verkkosivustolla. Mikäli tunnet toimintaan osallistuvia henkilöitä, jotka eivät käytä edellä mainittuja sivustoja, toivomme sinun jakavan tietoa heille.

 

Allasjumppa- ja kuntosaliryhmien syyskausi päättyy keskiviikkona 2.12.

Liikuntaryhmiä koskeva uusi suositus on, että kaikki aikuisten sisätiloissa tapahtuva harrastustoiminta keskeytetään 23.12. asti. Tämän vuoksi yhdistyksen allasjumppa- ja kuntosaliryhmien syyskausi päättyy 2.12. Liikuntatoiminta jatkuu jälleen kevätkaudella. Mahdollisista muutoksista kevään ryhmien alkamisajankohtiin tiedotetaan myöhemmin. Mikäli et ehtinyt merkitä osallistumislistaan jatkamistasi ryhmässä kevätkaudella, ilmoitathan asiasta toimistolle.

 

Ensitietoilta 3.12.

Torstaina 3.12. klo 17 yhdistyksen tiloissa oleva Ensitietoilta järjestetään pienryhmänä. Ryhmään otetaan enintään kahdeksan osallistujaa, varaa paikkasi ilmoittautumalla ennakkoon toimistolle.

 

Vertaisryhmät

Härkätien Nivelkerhon syksyn viimeinen kokoontuminen keskiviikkona 9.12. peruutetaan kerhon suuren koon vuoksi. Muut vertaisryhmät sekä muut yhdistyksen tapahtumat järjestetään suunnitellusti rajatuin osallistujamäärin. Varmistathan paikkasi ilmoittautumalla etukäteen toimistolle viimeistään edellisenä päivänä, ryhmiin voi osallistua ilman ennakkoilmoittautumista jos niissä on vapaita paikkoja. Ennakkoilmoittautuminen koskee kaikkea yhdistyksen toimintaa, myös Nivelkerhoja:

  • Kaarinan Nivelkerho 8.12. klo 17
  • Turun Nivelkerho 9.12. klo 17
  • Naantalin Nivelkerho 10.12. klo 18. Huom! Naantalin srk-tilat ovat suljettuina, joten ryhmä kokoontuu poikkeuksellisesti osoitteessa Luostarinkatu 25 (Naantalin apteekki on samassa talossa, mutta ryhmä menee sisään oikeanpuoleisesta SunTownin ovesta, ei apteekin).
  • Lukupiiri 16.12. klo 15:30
  • Niveltreffit 17.12. klo 12:30

 

Toimiston aukioloajat

Toimisto palvelee joulukuussa normaalisti (maanantaisin klo 12—16 sekä keskiviikkoisin ja torstaisin klo 9—12) 17.12. asti.

Maanantaina 21.12. toimisto palvelee klo 12—16 vain puhelimitse 040 351 3833 ja sähköpostitse toimisto@nivelposti.fi. Toimisto on suljettu joulutauon ajan 22.12.2020-3.1.2021 ja avoinna jälleen maanantaina 4.1.2021 klo 14—18.

 

Yhdistyksen toiminta keväällä

Tiedotamme alkuvuoden toiminnan aikatauluista erikseen vuoden viimeisessä sähköisessä jäsenkirjeessä viikolla 51 sekä tammikuussa postitettavassa jäsenkirjeessä.

Lisätietoja antaa toiminnanjohtaja Annukka Helander, puh. 0456131500 sekä liikunta-asioissa palvelukoordinaattori Hanna Okodugha, puh. 040 351 3833, toimisto@nivelposti.fi.